Na hlavní stránce vidíte fotografie koček, jejich příběhy a přání. Pokud Vás konkrétní zvíře zaujme, kliknete na něj a dostanete se do jeho profilu k dalším informacím. V profilu kočky je kontakt na organizaci, v jejíž péči se nachází, číslo účtu a variabilní symbol. Stačí vyplnit své kontaktní údaje a poslat peníze. Platební pokyny dostanete také na Vámi uvedenou mailovou adresu.
Poslat peníze ve výši hodnoty dárku
na uvedený účet.
Poslat dárek přes libovolný e-shop
přímo do organizace.
Poslat do misky 600 korun na
"měsíc života" v organizaci.
Přispět do misky na krmivo a pobyt zvířete v útulku či spolku libovolnou částkou dle Vašich možností.
Poslat peníze na zdravotní balíček,
vybraný podle potřeb zvířete.
Nechte nám na sebe kontakt, nebojte, nebudeme ho šířit dál, ale na e-mail Vám po skončení akce pošleme fotografii Vašeho zvířete s dárkem. Může se však také stát, že se Vám ta vybraná kočka líbí. A to hodně. Smutně se dívá a říká „vezmi si mě domů“. V tom případě neváhejte a na kontakt v profilu napište nebo zavolejte a domluvte si návštěvu, přibalte si přepravku, občanský průkaz a hurá pro ni! Kočky připravené na okamžitý odchod do nového domova jsou označené, můžete si je vyfiltrovat.
Na hlavní stránce také najdete možnost vyhledávání podle krajů, organizací, jména kočky atd.
Hodnotu materiálních i finančních darů poskytnutých kterékoliv ze zúčastněných organizací lze ve smyslu zákona č. 586/1992 Sb. o daních odečíst z daňového základu (pro fyzické osoby paragraf 15, pro firmy paragraf 20). Fyzické osoby si od základu daně mohou odečíst hodnotu darů, pokud jejich součet ve zdaňovacím období přesáhne 2 % ze základu daně nebo činí-li alespoň 1 000 Kč. Celkově lze odečíst až 10 % ze základu daně. Toto potvrzení Vám na požádání vystaví organizace, která pečuje o vámi obdarované zvíře, kontaktujte tedy vždy přímo obdarovanou organizaci (kontakt najdete v profilu té které kočky).
Jakmile si vyberete kočku, klikněte na její profil a ukážou se vám další informace. Zvolte možnost „koupit dárek“. Vyplňte své kontaktní údaje. Můžete si zvolit anonymní obdarování zaškrtnutím „nechci své údaje zveřejňovat“. Zdravotní balíčky fungují obdobně.
Jakmile si vyberete kočku, klikněte na její profil a otevřou se vám další informace. Zvolte možnost „naplnit misku“. Vyplňte své kontaktní údaje. Můžete si zvolit anonymní obdarování zaškrtnutím „nechci své údaje zveřejňovat“. Výše příspěvku je na vás, vyplňte takovou částku, jakou chcete poslat. 600 Kč je pouze doporučený příspěvek na měsíc života kočky v organizaci.
Jakmile si vyberete projekt, který chcete podpořit, rozklikněte ho a ukážou se vám další informace. Zvolte možnost „přispět“. Vyplňte své kontaktní údaje. Můžete si zvolit anonymní obdarování zaškrtnutím „nechci své údaje zveřejňovat“. Výše příspěvku je na vás, vyplňte takovou částku, kterou chcete darovat.
Pokud nevyplníte své údaje, nebudeme vědět, že jste přispěli a i v případě, že pošlete peníze, nebudeme schopni platbu přiřadit ke kočce. Zároveň vám nebudeme moct poslat fotografii s poděkováním, ani vás kontaktovat, pokud platbu nenajdeme. Vyplněním celého jména nám ulehčíte přiřazování platby.
Rozhodně nerezervujte platbu znovu, zůstala by tam i ta předchozí. Kontaktujte nás, my to změníme.
Kontaktujte nás, my to změníme.
Stát se může cokoli a my se na vás určitě nebudeme zlobit, pokud nám to napíšete včas. Čím dříve, tím lépe. Přislíbené platby smažeme a najdeme nové dárce.
Ano!!! Nejlepším dárkem je nový domov. Podívejte se kočce do profilu, najdete tam kontakt na depozitum. Pokud budete chtít, rádi vám pomůžeme s výběrem.
Na stránce je filtr, ve kterém můžete vyhledávat kočky podle jména a organizace podle názvu a kraje.
Při rezervaci dárku obdržíte do mailu instrukce k platbě. V nich je i informace ohledně potvrzení o daru. Vystaví ho vždy obdarovaná organizace. Někdy to může trochu trvat, mnoho organizací vystavuje potvrzení hromadně v určitém období (většinou přelom ledna a února). Kontaktní údaje na danou organizaci najdete i v profilu kočky.
Primárně by měla být činnost této organizace transparentní, měla by pečovat dobře o kočky a hledat jim aktivně nové domovy. Tato akce není určena soukromým osobám. O přijetí účastníků rozhodují pořadatelé na základě vlastního uvážení a kapacity.
Ano. Nejjednodušší pomoc je propagace. Před každou akcí dáváme na naši facebookovou stránku letáčky a měníme úvodní fotografii – sdílejte, dávejte na svůj profil, případně si můžete napsat o tiskovou verzi na info@kociciprani.cz. Vždy využijeme i dobrovolníky na opravu popisek koček, podmínkou je dobrý přístup k počítači s internetem a výborná znalost českého jazyka.
Kočičí přání není útulek, pouze tuto akci organizujeme. Někteří z nás mají v dočasné péči kočky jiných organizací. Reálné sídlo nikde nemáme, akci pořádáme z míst, kde se zrovna vyskytujeme s našimi počítači, notebooky a telefony.
Při vánoční akci je několik tisícovek dárců. Na vaše dotazy odpovídají jeden až dva lidé. Není v našich silách psát každému. Jelikož organizace kontrolují došlé platby samy a podle toho nás o jejich stavu informují, nelze ani zařídit, aby se platby ukázaly jako zaplacené na webu, hned jak se tak stane. Některé organizace se ke kontrole dostanou třeba až po týdnu. V případě, že peníze do určité doby obdarovaná organizace na účtu nenajde, osloví nás a my vás kontaktujeme s dotazem.
Peníze, které posíláte kočkám, nejdou na jeden náš účet Kočičího přání. Jdou vždy přímo konkrétním spolkům a organizacím. Každá organizace může vystavit potvrzení pouze na peníze, které přijala na svůj účet.
Můžeme, ale věřte, že to je pro nás práce navíc, která ani není nijak přínosná. Všechny kočky v útulcích potřebují podporu. Akce je na individuálním obdarovávání konkrétních zvířat založená, tak si prostě vyberte nějakou micku a podpořte ji. Případně částku, kterou chcete darovat, rozdělte na menší obnosy, a nasypte je do misek více kočkám. Dalším řešením je příspěvek na některý velký projekt, který je přínosem pro celou organizaci.
Někoho zaujme fotografie, jiného příběh. Také můžete vybírat podle lokality a podpořit útulek či spolek, které máte blízko, a do kterého se můžete zajít osobně podívat na návštěvu.
Nebude, vždy dostane najíst :). Příspěvky do misek slouží hlavně jako základ pro hromadné nákupy pro všechny kočky té které organizace. Jen v některých případech jsou určeny pro konkrétní zvíře jako příspěvek na drahou léčbu.
Po skončení akce následuje několik týdnů dohledávání zatoulaných plateb a organizace také čekají na doručení objednávek z eshopů. Přesto se snažíme, aby po vánoční akci bylo vše rozesláno do konce ledna, po jarní v půlce června.
Při vánoční akci má každá organizace nárok na vložení přibližně 60 koček s přáními. To znamená nafotit pak 60 zvířat s dárky. To je poměrně časově náročné. Pokud by ještě měli fotit každý příspěvek do misky, bylo by to nezvladatelné. Navíc se často tyto příspěvky použijí na velká společná balení granulí nebo placení účtů organizací na veterině.
Poděkování za příspěvek do misky se posílá hromadně všem dárcům jako odkaz na album s nákupy od všech účastníků dohromady. Je to trošku delší proces než se fotografie sejdou, proto se toto poděkování posílá vždy úplně závěrem. Po vánoční akci to je většinou konec ledna, po jarní půlka června.
Ano, jen to může trvat, protože někdy déle trvá čerpání peněz z projektu.
Dejte nám vědět.
Způsobů je mnoho. Nejjednodušší je vybrat si na naší mapě nejbližší organizaci a přímo se jich zeptat, co potřebují a jak se můžete zapojit. Pokud nevíte, na koho se obrátit, pomůžeme vám vybrat tu správnou organizaci. Velmi ceněnou pomocí je i založení trvalého příkazu na pravidelnou podporu organizace.
Kočka je u nás jedním z nejčastěji pořizovaných domácích mazlíčků. Když přijdete po dlouhém dni z práce, vyčerpaní a někdy i pěkně naštvaní, dokáže vrnící kočka, která se člověku už mezi dveřmi ovine kolem nohou, zázraky. Kočka pomáhá vytvářet atmosféru domova. Na venkově zase s nadšením likviduje hlodavce. Kočky jsou součástí naší kultury již po staletí. Přesto každý rok skončí velké množství koček na ulici, protože se o ně jejich majitelé již nechtějí starat. Další vypadnou z okna, umírají na následky týrání a stovky koťat jsou utopeny, či zabity různými, často velmi vynalézavými způsoby.
Městské útulky jsou povětšinou určeny pro psy, na kočky nemají dostatečnou kapacitu. A v tuto chvíli nastupují spolky a další organizace, které se snaží tuto situaci řešit – provádějí odchyty za účelem kastrací, léčí, zachraňují, hledají nové domovy. Snaží se šířit osvětu, kastrují, aby předešly zbytečné smrti nechtěných koťat. V naprosté většině jsou to organizace bez zaměstnanců, o zvířata pečují bez nároku na odměnu jejich dobrovolníci a členové. Každá koruna je tedy velmi vítána.
Organizátoři akce jsou na tom stejně – motivuje nás pouze láska ke kočkám a chuť pomáhat. Náklady na akci jsou tím pádem skoro nulové, potřebné výdaje na propagaci jsou hrazeny ze soukromých zdrojů, případně přímo od Vás, kteří na tento konkrétní účel zašlete příspěvek. Každá získaná koruna jde přímo na pomoc kočkám a Vám bude odměnou kočičí vrnění.
Zaměřujeme se na spolky a soukromé útulky, ne na útulky
financované městy.
Účastníky vybíráme podle našeho nejlepšího svědomí, klademe důraz
na transparentní fungování, k čemuž patří také funkční webové nebo
facebookové stránky, na kterých útulek či spolek informuje o počtu
zvířat ve své péči, počtech umístěných zvířat, aktualizuje nabídku
zvířat. Pravidelně sledujeme výroční zprávy organizací a jejich
aktivitu, důležitá je pro nás i dobrá pověst a slušná komunikace
s veřejností. Podmínkou účasti je používání
transparentního účtu.
Rádi pomáháme nově vzniklým spolkům se zviditelnit a
získat do začátku finanční injekci. V jejich případě jsou podmínky
přijetí mírnější. V některých případech nabídneme možnost mít
v naší akci pouze velký projekt, pokud organizace ne zcela zapadá do
našeho konceptu. V minulosti jsme také několikrát příjem účastníků
pozastavili z kapacitních důvodů (ne vždy máme dostatek lidských zdrojů
a sil). Hlavní podmínkou přijetí nového účastníka je naše společné
rozhodnutí, to samé platí při ukončení spolupráce.
Ve chvíli, kdy se organizace stane účastníkem akce, zavazuje se, že včas dodá informace o doručených financích a materiálních darech získaných v rámci akce, a hlavně finance beze zbytku využije k účelu, ke kterému byly získány. To znamená zaslat nám fotografii či fakturu pro dárce, která dokazuje využití prostředků nejpozději měsíc od splnění projektu či krmného místa, u vánoční a jarní akce termín dodání fotografií vždy oznamujeme po skončení akce. Obdarovaná organizace musí být schopná vystavit potvrzení o daru pro dárce, kteří o to projeví zájem, čemuž pomáhá i možnost vystavení automatického potvrzení o daru na naší stránce. To funguje tak, že dárce (u spolků, které tuto možnost mají zadanou) rovnou při přislíbení daru vyplní kontaktní údaje pro potvrzení a to mu obratem přijde do mailu po potvrzení přijetí platby. Zúčastněná organizace se zavazuje dávat do nových domovů pouze zvířata zbavená vnějších i vnitřních parazitů očkovaná a dospělé kočky kastrované.
V případě zájmu o účast nás kontaktujte na mailu info@kociciprani.cz.
Kočičí přání vzniklo pod celým názvem „Strom splněných kočičích přání“ v půlce prosince 2010. Na jednom diskuzním fóru nadhodila Lenka Palová nápad udělat akci na podporu útulků, která by byla zvířecí mutací stromů přání, jaké se dělají pro děti z dětských domovů.
Netušila tehdy, do čeho se tím uváže, její zkušenost s útulky začínala a končila u kocoura Batula, kterého si přinesla z jednoho domácího depozita.
Nápadu se chytily dvě členky OS Devět životů (dnes už o.p.s.) – Františka Kernová a Zuzana Harcubová. Během týdne byl spuštěn web, osloveny útulky a začalo se s vkládáním zvířat a jejich přání. Nikdo nečekal takový úspěch. Vybralo se 96 338 Kč pro 218 zvířat během přibližně 14 dnů. Pod tlakem ze strany organizací a veřejnosti nezbylo než udělat další akci :-).
Vznikla tak velikonoční Kočičí koleda. Akce se od té doby koná dvakrát ročně – na Vánoce a na jaře, zpravidla začátkem května. Nadšení z úspěchu pohání organizátory dál a inspiruje k neustálé snaze o zlepšení. Cílem je získat pro kočky v útulcích ještě více prostředků a pomoci jim zároveň hledat domovy – což se Kočičímu přání také daří.
S třetím kolem web dostává zcela nový vzhled a funkce a další vylepšení průběžně přibývají. Tým se rozšiřuje o další stálé pomocníky. O technickou část se stará programátor David Slačálek, se sociálními sítěmi pomáhál n2kolik let Martin Roman, kterého vystřídali Ondra Svatoň a Martina Vejmelková. O zadávání koček na web a kontrolou popisek se celé roky stará Věra Pavlíková. S organizací pomáhá průběžně několik dalších dobrovolníků.
V průběhu roku 2016 dochází k osamostatnění projektu od původní organizace, v týmu zůstávají stejní lidé, jen už nejsou členy Devět životů, o.p.s.. Vzniká Kočičí přání z.s. Web po technické stránce přestává zvládat objem dat a nároky na funkce, po delším boji je zprovozněna nová verze na jaře 2018.
Tým i v tomto roce drží stále pohromadě. O komunikaci s dárci, médii a účastníky, stejně jako o texty na webu a další organizační záležitosti, se stará Františka Kernová. Zuzana Harcubová je k dispozici pro dotazy dárců, zatímco Věra Pavlíková koordinuje zadávání kočičích přání a velí už celému týmu schopných dobrovolnic, které dohlížejí na správnost popisek a údajů v kočičích profilech. Akce vyžaduje podporu specialistky na analýzu a online reklamu, čehož se skvěle ujímá Johana Amlerová.Na pomoc s newslettrem přichází Nikča Vokáčová.
Lidé kolem Kočičího přání mají velké plány a spoustu nápadů. Dosud se bohužel nenašel nikdo ochotný sponzorovat jejich koníček jménem „kočky“, proto musejí chodit do práce a zároveň jsou limitováni financemi v oblasti propagace a různých dalších vylepšení, což velké plány brzdí. Všichni mecenáši jsou tudíž vítáni s otevřenou náručí!